
15 січня 2014 року у галереї Національного історико-архітектурного музею «Київська фортеця» відкрилася фотовиставка «Благодійність крізь призму об’єктива», яка включила у себе 40 кращих фоторобіт, що надійшли на IV Всеукраїнський фотоконкурс «Благодійність крізь призму об’єктива» організований Українським форумом благодійників.
Під час відкриття фотовиставки організатори провели церемонію нагородження переможців фотоконкурсу та відзначили авторів кращих робіт:
Перші премії отримали:
1 місце – Нестеренко Андрій за роботу «Дитинство за колючим дротом».




«Фотоконкурс “Благодійність крізь призму об’єктиву” на мою думку є найкращим з тієї безлічі проектів проектів, який підтримує Національна спілка фотохудожників України. Він не лише має гуманістичну складову але й за художньою якістю робіт не поступається багатьом художнім та документальним конкурсам в Україні», Едуард Странадко, заслужений працівник культури України, Голова правління Національної спілки фотохудожників України.
«Нещодавно завершився черговий і “благодійний”, і фотографічний рік. А для того, щоб краще і візуальніше підбивати його підсумки, було засновано прекрасний гуманітарний фотоконкурс “Благодійність крізь призму об’єктива”. Конкурс кожного року має свої відмінності, але, в цілому, покликаний показати, як можна перетворити свої добрі пориви в конкретну допомогу людям. Причому не просто людям, а тим, хто, в силу певних кармічних порушень в минулих своїх втіленнях, прийшов на Землю з фізичними недоліками. І як приємно стати нехай локально і на якийсь час ангелом-охоронцем для інвалідів, покинутих дітей або навіть тварин. Звичайно, краще всього, якщо про твоє подвижництво знаєш лише ти. Але в епоху інформаційних технологій і миттєвою швидкістю поширення модних віянь через соціальні мережі краще, щоб інші люди мали чіткі знання про те, як можна докласти зусилля на благо громади. Тому фотоконкурс “Благодійність крізь призму об’єктива”, а, потім, прекрасна фотоекспозиція дуже потрібні для максимального поширення інформації про благородну діяльність багатьох фондів і волонтерів. Фотографічно конкурс теж виріс. Позначилися цікаві візуальні підходи до складного і, на перший погляд, одноманітного образотворчого матеріалу. Тому дуже хотілося, щоб поміж фотографів-благодійників виросли б нові таланти, і допомогли своїми досконалими фотороботами відродити українську документальну фотографію в кращій своїй іпостасі. Ну і як і раніше зберіг свою актуальність заклик до вітчизняних олігархів і сильних світу цього. Українське суспільство все ще чекає, коли ж перший з них приєднається до Клятви дарування (The Giving Pledge). І, можливо, поштовхом до такого подвижництва стане щорічний фотоконкурс “Благодійність крізь призму об’єктива”, адже візуальні образи чіпляють за душу іноді набагато сильніше, ніж слова» Олександр Жилін, заступник головного редактора журналу Photographer.
«Cпівробітники компанії ЕY вже багато років долучаються до різних проектів благодійності. Ми знаємо, яке значення має вчасно надана допомога або просто вияв доброти та розуміння. Це однаково важливо і для тих, хто отримує допомогу, і для тих, хто її надає. Турбота про слабких та вміння доброзичливо ставитися до тих, хто не схожий на тебе – ознаки гармонійного суспільства. Фотовиставка “Благодійність крізь призму об’єктива” – вражаюча, болісна. Та хто казав, що шлях до гармонії буде простим?», Наталія Теленкова, кеірвник комітету з питань корпоративної відповідальності компанії ЕУ.
Фотовиставка «Благодійність крізь призму об’єктива» – це українська благодійність без парадного глянцю: лірична, щира, саркастична і кумедна. Водночас запевняємо: представлені фото гідні глянцевих обкладинок.
Організатор: Український форум благодійників.
Під патронатом: Національної спілки фотохудожників України.
Офіційний партнер: Програма “Волонтери ООН”.
Партнери: Благодійна фундація «Відкриті серця України», компанія “EY”, компанія “Емвей Україна”, РА Яспис, благодійний фонд Олеся Довгого та Катерини Горіної, БФ “Фудбенк”, мобільний оператор Life:). Інтернет-партнер – Всеукраїнська освітня платформа EDUkIT.
